11 Май, 2026

Загубите на Русия в жива сила се увеличиха драстично след спирането на Starlink

Загубите на Русия в жива сила се увеличиха драстично след спирането на Starlink

Снимка: Уикипедия

Командирът на подразделение в 3-ти армейски корпус на украинските въоръжени сили заяви, че още преди блокирането на Starlink, съотношението на жертвите в някои участъци на фронта е достигало 20 руски войници на всеки украинец

С блокирането на терминалите на Starlink, загубите в личния състав от страна на Русия достигнаха най-високото си ниво от пълномащабното нахлуване, пише New York Post, позовавайки се на служители на американското и украинското разузнаване

Изданието отбелязва, че на 1 февруари SpaceX е блокира терминали на Starlink, след като са били засечени на руски дронове. Това е намалило интензивността на руските щурмови операции.

„В рамките на три до четири дни след спирането, те [руснаците] действително съкратиха щурмовите си операции“, потвърди лейтенант Денис Ярославски, командир на специалното разузнавателно звено на украинските въоръжени сили.

Друг военен, командирът на подразделение в 3-ти армейски корпус на украинските въоръжени сили, наричан „Джаки“, заяви, че още преди блокирането на Starlink, съотношението на жертвите в някои участъци на фронта е достигало 20 руски войници на всеки украинец.

По думите му, в редовите подразделения това съотношение е било 5:1 или 8:1, а след ограничаването на достъпа до Starlink може да се повиши до 13:1.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Бабикян: И Жан Виденов имаше голямо мнозинство! Странно е - телохранител шеф на контраразузнаването

Бабикян: И Жан Виденов имаше голямо мнозинство! Странно е - телохранител шеф на контраразузнаването

Политологът Стойчо Стойчев смята, че с назначението на правосъдния министър е „опит да се излезе от досегашния омагьосан кръг, а именно реформите в съдебната система да бъде налагана отвън като политическо решение”.

WSJ: Парадът на Путин на 9 май показа, че Украйна пречупва хода на войната

WSJ: Парадът на Путин на 9 май показа, че Украйна пречупва хода на войната

Междувременно The New York Times пише, че въпреки заявленията на Кремъл за „неизбежна победа“ във войната с Украйна, руската армия фактически е затънала на фронта

Нетаняху: Влизате в Иран и изнасяте обогатения уран

Нетаняху: Влизате в Иран и изнасяте обогатения уран

Израелският лидер изрази оптимизъм, че евентуалното падане на иранския режим би означавало и „края на Хизбула", Хамас и хутите