Министърът на външните работи Екатерина Захариева заяви по време на днешния парламентарен контрол, че от Бюджет 2018 "трябва на всяка цена да бъдат осигурени 1.3-1.4 млн. лв., за да имаме едно достойно председателство". По думите ѝ с тези допълнителни пари ще се организират всички протоколни събития по време на домакинството на страната на Съвета на Европейския съюз през следващата година.
Тя допълни, че вече са отпуснати авансови средства за капаро, за да се запазят големите зали за конференциите. Тепърва ще се обсъжда и къде ще се организират редица приеми.
Вицепремиерът уточни, че само една международна компнаия е подала документи за изпълнител на обществената поръчка за комуникационната стратегия по време на събитието. Процедурата вече е задвижена, а Захариева смята, че няма да има забавяне, тъй като няма фирма, която да обжалва.
Захариева добави, че 1.5 млн. лв. ще бъдат разпределени на задграничните ни представителства за популяризиране на председателството. Половин милион ще има за медийно обслужване зад граница, в което се включват репортажи в чужди медии, пътувания на журналисти, мониторинг, медийна и онлайн кампания и др.


Коментари (0)