"Подготовката на пакет от контрамерки в случай на това фактическо присвояване и конфискация на руските активи вече е в ход.“
Русия подготвя пакет от ответни мерки в случай че ЕС реши да пристъпи към окончателно "присвояване" на руските активи, заяви говорителката на руското външно министерство Мария Захарова, цитирана от контролираната от Кремъл агенция ТАСС и БГНЕС.
"Отговорът ще бъде твърд", добави тя.
„Естествено, всякакви незаконни действия, засягащи нашите държавни резерви и активи, няма да останат без отговор. Такава реакция от наша страна ще последва и, разбира се, международната общност няма да пренебрегне тази ситуация. Подготовката на пакет от контрамерки в случай на това фактическо присвояване и конфискация на руските активи вече е в ход.“ - каза Захарова.
Напомняме, всъщност международната общност излезе с инициативата средства от замразени руски активи да бъдат предоставени на Украйна като репарационен заем за възстановяване от щетите, нанесени от Русия при незаконната ѝ война срещу Украйна
По думите на Захарова, ЕС използва практически всички средства, с които разполага, "включително откровени заплахи, изнудване и фалшиви новини".
Медийните изследвания обаче показавт, че Русия е тази, която си служи с фалшиви новини и дирижирани пропагандни кампании.
„Този случай, при който разбирането за присъщите пороци на фундаментално погрешната стратегия, наложена от русофобското крило върху целия ЕС, граничи с политическо безумие. Желанието да се навреди на Русия засенчва буквално всичко. Никой в ЕС дори не крие факта, че няма правни основания за подобни действия (конфискацията на руските активи). Това е кражба, която няма друго определение.“ - твърди говорителката на руското външно министерство.
Още от Свят
Киселова: Демерждиев звучеше категорично на изслушването за Пеевски, а данните от справките не са - дължи пояснения
"Вместо да се създаде категорично убеждение за проблем с пътуванията на народния представител Делян Пеевски, по-скоро изникват повече въпроси, отколкото отговори“
Мая Санду номинира финансиста Василе Тофан за премиер
Консултациите бяха предшествани от оставката на министър-председателя Александру Мунтяну, който заемаше поста в продължение на седем месеца
Христо Грозев: Британските власти не ме предупредиха, че двама от осъдените за шпионаж българи са освободени
„Логично е да се притеснявам, че хора, които са били част от руска клетка за следене, в момента може би отново са във връзка с тези хора в Москва“