9 Юли, 2026

Безлов вещае кошмарни щети за родния футбол след санкциите по закона "Магнитски"

Безлов вещае кошмарни щети за родния футбол след санкциите по закона "Магнитски"
Тихомир Безлов

Ще засегне сериозно рекламния пазар в този спорт

"Санкциите по закона Магнитски, които обхващат и свързаните лица, може да изтрият до 40-50 процента от приходите на някои наши футболни клубове и ще засегне сериозно рекламния пазар в този спорт". Това прогнозира в интервю за БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на демокрацията.

„Все още има неяснота какви ще са последствията и ограниченията за компаниите, като например спонсора на футболната Първа лига и на ЦСКА 1948, защото не е ясно какво точно ще реши финансовото министерство. Проблемът е, че липсва специален закон, свързан с тази ситуация. Но от опита на други страни в Европа се вижда, че често свързаните лица нямат особена вина, затова че са попаднали в тези списъци“, обясни Безлов.

„Проблемът е, че футболът в страната е много силно доминиран от хазартните компании. За мен е проблем и че една и съща фирма спонсорира първенството, а издържа и футболен клуб“, уточни той.

По повод на Левски и обещанията на кандидат-собственика Джоузеф Диксън, Безлов заяви: „Много мътна ситуация! Хора, които наблюдават Левски отвътре, са скептични. Ако вкара тези 5-6 миилона, които са от изключителна важност за Левски, ще означава, че има някаква реалност в тази оферта.“

Каква е икономическата логика да станеш собственик на футболен клуб в България? „Това е проблем от 90-те години, обобщи той. - Защото няма пряка икономическа полза, а се опитвате по този начин чрез политиката да получите икономически предимства. Така беше с Михаил Чорни, Васил Божков, с Мултигруп, с Прамод Митал и Кремиковци...“
Сподели:
Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

"Тъй като се намирам в Страсбург заедно с колеги от ПГ на ДПС, където провеждаме поредица от срещи с евродепутати и представители на различни политически групи, и след като разбрах какво се случва в момента в МВР, ГДБОП и ДАНС, реших да не губя време и да подам сигнала незабавно."

ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи

ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи

От партията внасят законопроект за забрана на социалните мрежи за деца до 16 години. "Днес едно съобщение в чат може да нарани едно дете повече, отколкото може да бъде наранено в училище."

Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов

Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов

Тя е съпруга на поета. Едни от обичаните нейни творби са текстовете на „Може би“ на група „Сигнал“, „Разпилей ме ти цялата“ в изпълнение на Лили Иванова и „Любовта е“ на Хайгашот Агасян.

Коментари (0)