Всичките служители подадоха молби за напускане
Ръководството на областната болница в Ловеч започва процедура по закриване на ТЕЛК към лечебното заведение. В понеделник целият състав на комисията подаде молби за напускане заради завръщането на работа на председателя й д-р Донка Минкова.
Тя е подсъдима за взимане на подкуп. Подсъдимата д-р Минкова в момента е с мярка за неотклонение "парична гаранция". Миналата седмица Окръжният съд - Ловеч е отхвърлил искането на прокуратурата тя да бъде отстранена от длъжност. Тя бе задържана на 31 януари и обвинена във вземане на подкуп. Заедно с нея бе арестуван и посредник, който е уреждал вземането на подкуп и неправомерното издаване на ТЕЛК решения на хора предимно с ромски произход.
Процедурата по назначаване на нова комисия ще отнеме около месец. Дотогава пациентите ще се пренасочват към Троян.
Още от България
В област Монтана стартира жътвата, очакванията са добри заради дъждовете
Председателят на Съюза на зърнопроизводителите от областта Николай Синигерски заяви, че дъждовете са дошли в подходящия момент за пролетните култури – царевица и слънчоглед, които в момента имат най-голяма нужда от влага
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими