18 Март, 2026

Заложникът, който беше държан в магазина в Амстердам, е българин

Заложникът, който беше държан в магазина в Амстердам, е българин

Заложникът, който беше държан при обир на магазин на технологичен гигант в Амстердам, е българин, предаде БТА. Полицията не разкрива самоличността му. Въоръженото нападение във вторник продължи около 6 часа, преди похитителят да бъде заловен от полицията. Той е 27-годишен мъж от Амстердам. За да пусне заложника, похитителят поискал откуп от 200 милиона евро в криптовалута. Той заплашвал, че ако не ги получи, ще се самовзриви. Свидетели съобщиха, че са чули изстрели, съобщава Нова ТВ

Нападателят е бил обезвреден, след като напуснал сградата, за да последва българина, който успял да избяга, съобщи полицията. По време на гонитбата полицейска кола блъснала похитителя. Преди това десетки хора успели да избягат от магазина невредими, съобщиха местни медии. Полицията не дава информация за точния им брой. Сигналът за престъплението е подаден към 17.40 ч. местно време (18.40 ч. българско време) във вторник. Районът около магазина незабавно бил отцепен. 
Сподели:

Коментари (0)

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

Хиляди американски морски пехотинци се насочват към Иран

САЩ изпращат значителни военни подкрепления в Близкия изток, нанесоха мощен удар по всички военни обекти на остров Харг

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

WSJ: Русия значително разшири военната подкрепа за Иран 

Освен това Москва консултира Техеран относно тактиката за използване на безпилотни апарати, като се взема предвид опитът от използването на дронове във войната срещу Украйна.

Канада може да се присъедини към ЕС

Канада може да се присъедини към ЕС

Френският външен министър Жан-Ноел Баро намекна, че Канада може да се присъедини към Европейския съюз. Темата се появява на фона на геополитическо напрежение и стремежа на ЕС да се утвърди като глобален играч между САЩ и Китай.