24 Юли, 2026

Заловиха двама мъже, залели с киселина млада жена в София

Заловиха двама мъже, залели с киселина млада жена в София

Задържаните са криминално проявени - на 20 и 35 години

Задържани са двама мъже, залели с киселина млада жена в София. Действия по разследването стартирали през месец март 2019 г., когато в полицията бил получен сигнал за извършеното престъпление на бул. „Александър Стамболийски“. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

На място незабавно били изпратени екипи на полицията и Спешна помощ. Пострадалата 38-годишна жена била транспортирана в болнично заведение и настанена за лечение с множество изгаряния в областта на главата и тялото, с опасност за живота.

В резултат на предприетото разследване и упорита професионална работа на криминалистите са установени и задържани извършителите на деянието - двама криминално проявени мъже на 20 и 35 години.

След доклад на събраните материали по случая в Софийската районна прокуратура двамата са привлечени като обвиняеми за престъпление по чл. 131 от НК. Наложена им e мярка „Задържане под стража“.
Сподели:
ДПС обсъди с конгресмени от Републиканската партия PNR -гейта у нас

ДПС обсъди с конгресмени от Републиканската партия PNR -гейта у нас

"На срещата са обсъдени възможностите за сътрудничество в превенцията на трафика на хора, основани на доверие и професионализъм, които ще гарантират невъзможността, на който и да е министър на вътрешните работи да злоупотребява с данни от международни регистри", заяви депутатът от ДПС Станислав Атанасов

Обрат по случая „Тодор Славков“: Прокуратурата разпореди нови действия по разследването

Обрат по случая „Тодор Славков“: Прокуратурата разпореди нови действия по разследването

Новите указания на наблюдаващия прокурор обаче показват, че по случая все още има обстоятелства, които трябва да бъдат изяснени

Развитие по трагичния случай "Петрохан - Околчица"

Развитие по трагичния случай "Петрохан - Околчица"

Наследниците на жертвите официално влизат днес във владение на имота

Коментари (0)