27 Март, 2025

Зам.-шеф на НС: Радев не иска да е Гладиатор, иска да е Цезар

Зам.-шеф на НС: Радев не иска да е Гладиатор,  иска да е Цезар

Плевнелиев нямаше политически апетит, така дойде и така си тръгна

Не трябваше президентът да прави това обръщение към народа, не му подхожда. Така го беше написал Иво Христов, така ни го прочете президента. Не мисля, че това са думи на президента. Той трябва да казва нещата по друг начин и да не влиза в образа на Гладиатор, но той не иска да бъде Гладиатор - той иска да бъде Цезар!

Това каза зам.-председателят на Народното събрание Емил Христов в ефира на предаването „Беновска пита” по Канал 3.

В обръщението си за Нова година лъхаше гняв, нямаше нищо, което да ни вдъхва надежда за идните дни. Мисля, че нито за демокрацията е застрашена, нито застрашени медии. Не виждам нещо, което може да накара хората да се обезпокоят. Те живеят спокойно, ходят на работа., коментира още той.

Властта не е само за нас, тя не е самоцелна и ние винаги сме го показвали. Ако някой в ГЕРБ сбърка, той си тръгва. Хората няколко пъти ни избират, харесват програмата, която имаме. Програмата е писана пред хората, обсъждана е с тях, на кръгли маси, каза Христов.

„Плевнелиев нямаше политически апетит, така дойде и така си тръгна. Не е обявил война нито на правителството, нито на Народното събрание. Не е нормално да има война на институциите”, добави зам.-председателят на Народното събрание.

Катастрофи, които се дължат на състоянието, е имало и винаги ще има. За това не може да носи отговорност правителството. Бих оставил въпроса за разследването на Елена Йончева в ръцете на прокуратурата, коментира още Христов.

Не смятам, че кворума е задължение на мнозинството и на управляващите, той е задължение на всички депутати, независимо от коя политическа сила са. Вече показахме, че кворум има, дори направихме експеримент и не се регистрирахме . Кворумът не е в опасност, с повече ограничение кворум се осигурява, заключи той.
Сподели:
Затварят пътя София-Варна за час: От „Терем – Хан Крум“ за танкова техника са на протест

Затварят пътя София-Варна за час: От „Терем – Хан Крум“ за танкова техника са на протест

Всеки ден от 10:00 до 11:00 часа те ще блокират кръстовището на главния път София-Варна. Протестните действия са заради редовно забавяне на изплащането на трудовите възнаграждения.

Мирчев пита премиера: Поканена ли е България, ще участваме ли на срещата в Париж?

Мирчев пита премиера: Поканена ли е България, ще участваме ли на срещата в Париж?

Време е България да спре да бъде пасивен наблюдател. Страната ни заслужава активна и достойна позиция при вземането на важни решения за сигурността и бъдещето на Европа!

Божидар Божанов: Привлечен  съм  в прокуратурата като обвиняем

Божидар Божанов: Привлечен съм в прокуратурата като обвиняем

Депутатът от ПП-ДБ няма съмнения за изцяло пропагандния характер на настоящото обвинение и няма притеснения за неговия изход