3 Юни, 2026

Заместник-командирът на руския флот е убит при удар в Курск

Генерал-майор Михаил Гудков, снимка:X/Киев индипендънт

Гудков е назначен за заместник-главнокомандващ на руския флот през март 2025 г. Смъртта му е настъпила по време на украинска атака срещу руски команден пункт, съобщава губернаторът на руския Приморски край

Високопоставен руски военноморски офицер генерал-майор Михаил Гудков е бил убит при украински удар в Курската област на Русия, потвърди на 3 юли губернаторът на руския Приморски край

Заместник-командирът на руския флот Гудков е бил убит в граничния район Коренево, съобщи губернаторът на Приморски край.

Гудков е назначен за заместник-главнокомандващ на руския флот през март 2025 г. Преди това той е ръководил 155-та отделна морска бригада, която е участвала в бойни операции срещу Украйна. Смъртта му е настъпила по време на украинска атака срещу руски команден пункт.

Според губернатора, няколко други руски служещи са били убити заедно с Гудков, включително армейският офицер Нариман Шихалиев.

Украйна не е коментирала официално съобщенията.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:
Настроенията в Русия се обръщат срещу Путин

Настроенията в Русия се обръщат срещу Путин

Интервюта с хора от обкръжението му, представители на руския бизнес и западни разузнавателни служби очертават образ на изолиран лидер, обграден от елит, който бързо губи доверие

Коща към Мицкоски: Няма българи в конституцията,  няма преговори с ЕС

Коща към Мицкоски: Няма българи в конституцията, няма преговори с ЕС

„Осъществяването на договорените конституционни промени са единственият път към започване на преговори между Северна Македония и Европейския съюз. Това е единственият начин гражданите на Северна Македония да усвоят всички придобивки от членството в ЕС“, каза председателят на Европейския съвет. 

Кремъл откри Америка: Телефоните на руски чиновници са „на кукичката“ на Запада

Кремъл откри Америка: Телефоните на руски чиновници са „на кукичката“ на Запада

Шпионски софтуер, според твърденията, е превръщал телефоните в скрити микрофони, следящи своите собственици

Коментари (0)