28 Юли, 2026

Запали се пътнически влак за Бургас

илюстративна снимка: БГНЕС

Огънят е възникнал в локомотива на композицията и за минути районът е бил обхванат от гъст и тъмен дим, няма пострадали пътници

Пътническият влак за Бургас, се запали на гарата в в Стралджа.

Огънят е възникнал в локомотива на композицията и за минути районът е бил обхванат от гъст и тъмен дим. На мястото са изпратени два противопожарни екипа, които са започнали гасенето на машината. Причините се изясняват от техническите екипи.

Няма пострадали пътници или служители на БДЖ. Всички пътуващи са били евакуирани на безопасно разстояние и очакват пристигането на друг влак, с който да продължат.

Сподели:
Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня

Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите

Американски служител и посредници заявиха, че Иран и Оман все още са далеч от единодушие по някои въпроси, включително дали да начисляват такси за транзит. Но и двете страни заявиха, че има напредък.

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами

Трусът е достигнал най-високата възможна степен – седма – по японската сеизмична скала „Шиндо“, която измерва силата на разклащането на земната повърхност

Коментари (0)