7 Юли, 2026

Резил: Запалиха българското знаме на карнавал в Северна Македония

Резил: Запалиха българското знаме на карнавал в Северна Македония
снимка: БГНЕС

По време на ежегодния Вевчански карнавал в РС Македония бе запалено българското знаме. Вевчани се намира в югозападната част на страната. Вчера силите на реда се опитаха да предотвратят провеждането на карнавала поради пандемията от коронавирус. Участниците в карнавала въпреки това минаха по централаната част на селото, предава БГНЕС. 

Днес във Вевчани бе сравнително спокойно. Полиция имаше само в центъра на селото и пред общината, предаде местната телевизия Алсат М. Според кмета Сашо Янкоски "всички имале вина за напрежението, но най-много полицията, която е изпратила прекалено много служители на реда". Тази година нямаше официално организиране на карнавала.
Сподели:
На петата година: Песков откри, че се води "истинска война", а не "СВО"

На петата година: Песков откри, че се води "истинска война", а не "СВО"

Говорителят на Кремъл обвини Запада за това, че "Русия все още не е спечелила войната"

Медведев цинично „поздрави“ САЩ за 250-годишнината им:  Империя на злото ли са?

Медведев цинично „поздрави“ САЩ за 250-годишнината им: Империя на злото ли са?

Склонният към злоупотреба с алкохол бивш президент очевидно е забравил, че "Империя на злото“ е термин, който се полага на путинска Русия в наследство от СССР, а тя напълно го заслужава. Въведе го в употреба Роналд Рейгън.

„Яхтата на Путин“ за над 130 млн. долара спешно се изтегля към Арктика

„Яхтата на Путин“ за над 130 млн. долара спешно се изтегля към Арктика

Източник от НАТО е съобщил пред изданието, че при преминаването през Балтийско море конвоят е бил наблюдаван от военноморските сили на Германия и Дания.

Коментари (0)