28 Април, 2026

Записи на BILD уличиха социалистите в Албания в манипулации на изборите

Записи на BILD уличиха социалистите в Албания в манипулации на изборите

Целта е била изборна измама с купуване на гласове и изнудване на опозиционните избиратели

След като по-рано BILD публикува статия за връзките между мафията и управляващите в Тирана, сега германският вестник представя на читателите записи с английски превод, които за първи път показват, че Социалистическата партия на премиера Еди Рама е имала систематичен план за манипулация на изборите в Албания през 2017 г. 

Целта - изборна измама, купуване на гласове, изнудване на опозиционните избиратели. BILD публикува някои от записите, някои от които идват от т,нар. случай "184/2016". Всички те са примери за това как се манипулира, заплашва и купува индивидуалния избирател; как политиците, бизнесмените и престъпниците работят заедно.

На записа се чува как МВР е изработил план за победа на СП на изборите. В разговора се обяснява как ниво по ниво - с пари, натиск и престъпници се гарантира, че резултатът е "правилен". От редакцията подчертават, че записите са получени от следователи по случая. 

Сподели:

Коментари (0)

„Прогресивна България“: До две седмици може да има ново правителство

„Прогресивна България“: До две седмици може да има ново правителство

Петър Витанов обяви, че вече тече подготовка за новия бюджет - по думите му, ще е необходим поне месец

Тръмп:  Иран ме информира, че е в състояние на колапс, настоява да бъде отворен Ормузкия проток

Тръмп: Иран ме информира, че е в състояние на колапс, настоява да бъде отворен Ормузкия проток

Цената на петрола днес се повиши рязко, като сортът Brent премина границата от 111 долара за барел, а американският WTI надхвърли 100 долара. А

Украйна показа ракетата FP-9, способна да порази Москва - по-мощна от "Искандер"

Украйна показа ракетата FP-9, способна да порази Москва - по-мощна от "Искандер"

Обсегът на украинската балистична ракета е 855 км, способна е да поразява цели дълбоко в територията на Русия