15 Януари, 2026

Започна голямото Великденско пътуване

Започна голямото Великденско пътуване

Пътна полиция е в пълна готовност за контрола по пътищата

Засилен трафик се очаква по пътищата на страната на Велики четвъртък.

От 16 до 20 часа днес ще бъде ограничено движението на тежкотоварните камиони над 12 тона по автомагистралите. Целта е да се регулира трафика в проблемните места по републиканските пътища и автомагистралите, така че да се създаде максимална проходимост на пътните артерии.

Ремонтни дейности се извършват по магистралите „Тракия“ и „АМ „Хемус“. Участъците от магистралите и първокласните пътища, които са в ремонт, като при Владая, са осигурени две ленти за напускащите София.

Очаква се тапи на различни пътни участъци, задръствания е възможно да възникнат на входа на тунел „Витиня”. Традиционно засилен ще е трафикът по главен път Е-79 към границата с Гърция.

Допълнителни патрули на КАТ ще следят за спазване на правилата.

Пътна полиция е в готовност за предстоящите великденски празници, съобщи на брифинг инспектор Мария Ботева.

„Препоръката ни е всички водачи да планират навреме тръгването си и да използват светлата част на денонощието. Ако има колони от чакащи на магистралите, препоръчваме да не се използват аварийните ленти“, добави Ботева.

От полицията съобщиха, че са извършени проверки на църкви, манастири и места, където ще се проведат служби с цел предотвратяване на инциденти по време на празниците

Сподели:

Коментари (0)

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

В кулоарите на парламента пред медиите Садъков заяви, че приемат решението като положителна оценка на усилията на АПС в рамките на 51-ото Народно събрание за отстояване на принципите на демокрацията и държавността

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Лидерът на СДС смята, че ако не се яви нов политически играч на терена, ГЕРБ-СДС ще бъдат отново първи

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Позиция на Информационно обслужване във връзка с изявления на председателя на ПП „Възраждане“