Планово миене на улици и булеварди започва в София, след повишаването на температурите екипите на почистващи фирми стартират от основни трасета на градския транспорт, съобщи Столична община.
Днес ще се мие по бул.“Александър Малинов“, участък от бул.“Васил Левски“ от „Граф Игнатиев“ до бул.“Цар Освободител“, ул.“История славянобългарская“ и др. Дейностите по миене се извършват след като са почистени дъждоприемните шахти и уличните регули. Контролът се извършва от Столичен инспекторат.
Още от Улицата
Възпоменание на гробовете на ген. Иван Колев и Райна Княгиня
Организатори са „Сите българи заедно“, Общество „Ген. Иван Колев“ и Атлантически съвет на България
WSJ: Иран и Оман търсят разбирателство за Ормузкия проток в опит да дадат посока на преговорите
Американски служител и посредници заявиха, че Иран и Оман все още са далеч от единодушие по някои въпроси, включително дали да начисляват такси за транзит. Но и двете страни заявиха, че има напредък.
Земетресение с магнитуд 7,1 разлюля Япония, на острова очакват цунами
Трусът е достигнал най-високата възможна степен – седма – по японската сеизмична скала „Шиндо“, която измерва силата на разклащането на земната повърхност