27 Април, 2026

Започна делото срещу бившия екоминистър Нено Димов за водната криза

Започна делото срещу бившия екоминистър Нено Димов за водната криза

Почти две години и четири месеца след показния арест

Почти две години и четири месеца след показния арест на бившия министър на околната среда Нено Димов делото за водната криза в Перник започна по същество в Специализирания наказателен съд, съобщи БНР.

Заедно с Димов подсъдима е и временно изпълняващата длъжността кмет на Перник по онова време Севделина Ковачева. Двамата са обвинени за умишлена безстопанственост.

През годините арестът и обвинението на действащ министър често бяха давани от главния прокурор Иван Гешев като доказателство, че недосегаеми няма.

Разследването и започналият процес срещу Нено Димов бяха и сред аргументите в защита на спецструктурите, които от 28 юли престават да съществуват.

След тази дата процесът срещу Димов и Ковачева ще продължи в Софийския градски съд. 

Сподели:

Коментари (0)

Григор Димитров играе на "Чалънджър" за първи път от 14 години

Григор Димитров играе на "Чалънджър" за първи път от 14 години

34-годишният българин ще участва с "уайлд кард" в надпреварата. Той има само две победи в десет мача през сезона на най-високо ниво в Тура на АТП, заради което падна на 137-ото място в световната ранглиста.

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

„Прогресивна“ подмяна на властта: изборите отвориха вратата за авторитаризъм

Смяната на политическите играчи върви ръка за ръка с опит за институционално и идеологическо пренареждане на системата

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Веднага след това започва и процедурата за сформиране на редовно правителство. "Преди това трябва да се проведат консултациите с парламентарните партии."