27 Април, 2026

Започна разрушаването на сграда до летните сараи на Доган в „Росенец“

Започна разрушаването на сграда до летните сараи на Доган в „Росенец“

снимка: БТВ

Започна разрушаването на сграда до лятната резиденция на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в парка „Росенец“, предаде БТВ. Постройката беше обявена за незаконна от Върховния административен съд през април. Тя е почти разрушена вече, останал е само бетонният фундамент. Мястото стана скандално известно през 2020 г., когато с гумена лодка до плажа пред сараите стигна зам.-председателят на „Демократична България“ Христо Иванов и имаше сблъсък с охранители от НСО. 

Последва вълна от протести в цялата страна, чийто успех е включването на плажа в кадастралната карта като плаж държавна обществена собственост. Преди това той беше земеделска земя. Освен полусъборената двуетажна постройка още 2 сгради са констатирани като незаконни – едно малко бунгало, което се използва от охраната, и 3-етажна постройка. Миналата година областна управа обяви обществена поръчка за избор на изпълнител, който трябваше да ги събори, но нямаше желаещи. Сега предстои да бъде обявена нова процедура. В началото на тази година Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) откри нарушения и в удължаването на кейовата стена на пристанището.

Сподели:

Коментари (0)

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Президентът свиква 52-ия парламент в четвъртък

Веднага след това започва и процедурата за сформиране на редовно правителство. "Преди това трябва да се проведат консултациите с парламентарните партии."

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Край на мисия на ОССЕ: Изборите в България протекоха без съществени нарушения

Отчетени са ползите от въведените дигитални инструменти на ЦИК, сред които мобилното приложение за попълване на протокола от секционните комисии

Ивайло Мирчев:  Коалиционно споразумение за 52-рото НС е нужно, за да бъдем ефективна и силна опозиция

Ивайло Мирчев:  Коалиционно споразумение за 52-рото НС е нужно, за да бъдем ефективна и силна опозиция

По думите му това е първата стъпка към по-добра координация и по-ясни правила в парламента