15 Януари, 2026

Започва блокада на Съдебната палата под надслов "Гешев вън!"

Започва  блокада на Съдебната палата под надслов "Гешев вън!"

В 8.30 часа днес гражданско движение "БОЕЦ" започва ежедневна блокада на всички входове на Съдебната палата под надслов "Гешев вън!"

От Движението казват, че блокадата няма да пречи на гражданите и на институциите. Целта им е да не допуснат главният прокурор да влезе в сградата. Блокадата е подкрепена от "Демократична България", Инициатива "Правосъдие за всеки" и други формации, твърдят от "БОЕЦ".

От вчера пред съдебната палата има палатков лагер. Участниците в протеста искат незабавна оставка на главния прокурор Иван Гешев. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес