Според прокуратурата, двамата подсъдими са съставяли документи с невярно съдържание и така са създали възможност на частно дружество да получи без правно основание чуждо движимо имущество
Във Варна е в ход дело за документна измама в общинския превозвач „Градски транспорт-ЕАД“.
То ще се гледа по общия ред с разпит на свидетели и вещи лица, съобщиха от Българското национално радио.
Според прокуратурата, двамата подсъдими са съставяли документи с невярно съдържание и така са създали възможност на частно дружество да получи без правно основание чуждо движимо имущество на обща стойност 606 хил. лева без ДДС.
Обвинителният акт бе внесен повторно, след като съдът го върна на прокуратурата за отстраняване на допуснати процесуални нарушения.
Първото заседание по същество на делото е по програма днес от 9.30 ч.
Още от Закон и ред
Директорката на НДК обжалва наложената ѝ глоба заради конфликт на интереси
Съдът е постановил решение по казус с изключителна обществена значимост, без една от страните да получи възможност за пълноценно процесуално представителство в съдебната зала
ВАС: Директорката на НДК Андрияна Татарова е действала в конфликт на интереси
Сключила е договор с фирма, представлявана от сина ѝ - за това ѝ е наложена глоба от 5000 лева, решението е окончателно
Задържаха мъж за тройното убийство в Угърчин , познавал е отлично жертвите
Очаква се в ранните следобедни часове на днешния ден мъжът, който има богато криминално минало, да бъде привлечен в качеството на обвиняем за извършеното тежко криминално престъпление