Светослав Малинов не гласувал срещу пакета "Мобилност" заради срив в системата на "Луфтханза"
Той изключва европейски летища умишлено да бавят евродепутати преди важно гласуване
Евродапутатът Светослав Малинов не успял да гласува в Европарламента срещу пакета "Мобилност", който мина само с два гласа, заради срив диспечерската система на летището във „Франкфурт“.
Пред БТВ той обясни, от 2014 г. работи по този въпрос и не е отсъствал от залата умишлено. "Луфтханза" се издъни. Аз можеше също да предвидя, че самолетът ми може да закъснее и да отида в Брюксел по-рано, но не съм го направил, за което съжалявам. Имаше цяла делегация от Литва, която не можа да стигне до Еропейския парламент. Тя също е против пакета "Мобилност" и с нейните гласове може би нямаше да мине за гласуване в сряда", обясни Малинов. Той изключи конспиративни теории за умишлено предизвикано забавяне на полети, за да бъдат задържани евродепутати по летищата.
Останалите евродепутати, които не влязоха в залата вчера бяха Нежми Али от ДПС и Николай Бареков. От формацията на Мустафа Карадайъ заявиха, че дори не знаели къде е съпартиецът им. Бареков пък обясни, че дори и да е присъствал на заседанието в ЕП, е щял да подкрепи пакета "Мобилност", околко всички останали български евродепутати се обединиха.
Още от България
Незаконен достъп до административни компютърни мрежи засякоха от Министерството на иновациите
В момента се извършва мащабно техническо разследване за установяване на пълния обхват и характер на тази дейност
Еврейски организации призоваха правителството да вземе сериозни мерки след антисемитската провокация в Банско
"Нормализирането на езика на омразата и на антисемитизма води до прояви, които са вредни не само за еврейската общност, те са вредни за всяко едно общество"
ДБ: От премиера и от Гълъб Донев зависи Пловдивският панаир да не бъде завладян от Гергов
Съдът дава едноседмичен срок на финансовия министър Гълъб Донев да потвърди всички процесуални следствия от 2023 г. досега, извършени от държавата