9 Април, 2026

Властите в Австралия са издали документи за пътуване на Полфрийман, заседанието на ВКС е пренасрочено

Властите в Австралия са издали документи за пътуване на Полфрийман, заседанието на ВКС е пренасрочено

Джок Полфрийман

Австралийските власти са издали документи за пътуване на Джок Полфрийман, съобщи директорът на дирекция "Миграция" в МВР - Николай Николов. Той допълни, че Полфрийман предстои да бъде уведомен за насроченото заседание на ВКС на 7-и октомври. В момента австралиецът се намира в дома за настаняване в Бусманци и не създава проблеми, обясни Николов пред БНР.

"За обезпечаване на тази мярка господин Полфрийман е настанен в дома и са предприети действия за неговото експулсиране. Към момента на издаване на заповедта са били валидни две пречки: липсата на валиден документ за пътуване и наложени забрани за напускане на страната от съдебната власт. Уведомени сме от австралийските дипломати, че същият вече разполага с документи за пътуване, които все още се намират в тях, и са предприети действия по искане за снемане на забраната, за което сме уведомени, че има искане за възобновяване на наказателното производство и г-н Полфрийман е призован да се яви в съдебна зала от Върховния касационен съд", обясни Николов.

Делото за възобновяването на производството за предсрочното условно освобождаване на Джок Полфрийман е пренасрочено за 7-и октомври заради високия обществен отзвук на случая и заради невъзможността на Полфриймън да напуска Дома за чужденци в Бусманци.
Сподели:

Коментари (0)

До кога прокуратурата ще е убежище за "недосегаеми"?

До кога прокуратурата ще е убежище за "недосегаеми"?

Защо у нас хулиганите с власт получават само глоба – и то едва след огромен обществен натиск и недоволство

САС ще гледа въззивно дело по случая със задържания у нас шейх от ОАЕ

САС ще гледа въззивно дело по случая със задържания у нас шейх от ОАЕ

Арестуваният е братовчед на сегашния крал и внук на първия шейх на емирствата 

ВКС образува тълкувателно дело за правомощието на Сарафов да иска възобновяване на наказателни дела

ВКС образува тълкувателно дело за правомощието на Сарафов да иска възобновяване на наказателни дела

Тълкувателното дело е заради наличието на противоречива съдебна практика по подавани от Сарафов искания за възобновяване на дела