През последните месеци няколко милиардери – бизнесмени, финансисти и инвеститори – са напуснали британската столица
В края на 2025 г. няколко мултимилионери напуснаха британската столица и се преместиха в държави с по-изгодни данъчни системи: Обединените арабски емирства, САЩ, Италия, Княжество Монако или Швейцария
Кметът на Лондон Сър Садик Хан е загрижен. През последните месеци няколко милиардери – бизнесмени, финансисти и инвеститори – са си тръгнали от британската столица и са се преместили в страни с по-изгодни (за тях) данъчни системи: Обединените арабски емирства, САЩ, Италия, Монако и Швейцария, пише El Mundo.
„Тези богати хора не трябва да бъдат третирани като „изкупителни жертви“, заяви кметът пред Financial Times, който не съвсем тактично критикуваше министъра на финансите на страната Рейчъл Рийвс.
Рийвс обяви въвеждането на нови политики, които ще засегнат особено най-богатите, докато лявото крило на Лейбъристката партия в правителството призовава за въвеждането на данък върху имуществото.
Според Henley&Partners, британска консултантска компания за миграция на инвестиции, Обединеното кралство губи милионери и мултимилионери „по-бързо от всяка друга държава в света“.
Още от Свят
The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение
Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век
Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха
По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна
От „Азов“ показаха как унищожават 67 руски цистерни с гориво в Донецка област
Украинските защитници подчертават, че за разлика от руските окупационни сили, 1-ви корпус на НГУ „Азов“ не нанася удари по цивилни бензиностанции и не атакува мирното население