Точно 4 дни след като стана публично ясно, че заради умишленото благосклонно бездействие на Васил Терзиев Румен Гайтански-Вълка е успял да блокира премахването на незаконната постройка на брега на яз. Искър, Терзиев маха главния архитект на София.
Именно арх. Здравков е човекът, който почти 3 години води делата срещу фирмата на Гайтански и незаконния строеж. Знам през какво преминахме, защото бях част от този екип, който спечели битката. Същата тази битка, която беше хвърлена в коша от новия кмет Васил Терзиев.
На 1 април тази година Терзиев направи зрелищна пиар-акция - за 3 дни събори 2 реда керемиди и спря. Обясни, че г-н Гайтански му е предложил сам да премахне постройката си. А Терзиев благосклонно и словоохотливо се е съгласил. С какъв документ е оформено това взаимно съгласие – не стана ясно. Вероятно, защото такъв няма, а затова в правото си има квалификации. Именно тези 4 месеца бяха използвани от фирмата „Биомайнинг“, за да блокира премахването. Това е само едно от възможните обяснения на случилото се. Друго са слуховете за недоволни спонсори на Васил Терзиев с неудовлетворени градоустройствени желания.
Арх. Здравков определено няма място в тази организация. Аз лично се радвам, че той няма да е част от „звездния“ екип на Терзиев.
Благодаря му за професионалната и всеотдайна работа за София!
Още от България
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.
Техеран: Българските управляващи трябва да понесат отговорност за опасното решение, което превръща страната им в съучастник на САЩ и ционисткия режим
Говорителят на външното министерство на Иран Есмаил Багаи заяви на седмичната си пресконференция днес, че Техеран знае, че България преди време е дала разрешение на американските ВВС да разположат свои самолети на летище София, които да бъдат използвани във войната срещу Иран,
ПП внася петиция до Йотова, иска вето върху Бюджет 2026
Настояват финансовият рамков закон да бъде върнат за ново разглеждане в Народното събрание, като изтъкват, че той крие сериозни рискове за икономическата стабилност и социалния стандарт у нас