28 Април, 2026

Застрахователи погнаха Йоско Сливенския

Застрахователи погнаха Йоско Сливенския

Йосиф Йосифов

Под възбрана са поставени огромният апартамент и гараж на Йоско на столичния бул. "Симеоновско шосе"

Скандалният кримитип Йосиф Йосифов - Йоско Сливенския, е застрашено от принудителна продажба на имуществото си, показа проверка на в. "България днес". Повод са неплатени задължения към застрахователна компания на сочения от МВР за мощен подземен бос. След отказ да уредят взаимоотношенията си мирно от дружеството се обръщат към съдия-изпълнител. Следва завеждане на дело и запор на част от имуществото на Йоско.

Под възбрана са поставени огромният апартамент и гараж на Йоско на столичния бул. "Симеоновско шосе". По закон, в случай че не последва плащане на задълженията, се насрочва търг за имотите. Ако при продажбата им не се събере дължимата сума, кредиторите могат да поискат и още запори. Така под заплаха от продажба е и резиденцията на Йосифов в кв. Бояна. Неин предишен собственик е легендарният контрабандист Филип Найденов-Фатик, който е и кум на сватбата на Йоско, припомнят хора от подземния свят.

Баровският палат е купен от наследниците на Фатик малко след разстрела му през 2003 г. Според документите Йоско и съпругата му плащат за огромната къща едва 80 хиляди лева, макар според брокери да струва милиони евро. Според запознати официалната цена по сделката е само за пред властите. Причината е, че по това време Йоско трудно може да докаже солидни доходи, които да му позволят да си купи подобен луксозен имот.

Сподели:

Коментари (0)

Калин Калпакчиев: ВСС не трябва да е постоянно действащ орган - за да не привлича службогонци

Калин Калпакчиев: ВСС не трябва да е постоянно действащ орган - за да не привлича службогонци

„Да отидеш за 5 години във Висшия съдебен съвет е развращаващо“

Прокуратурата разследва бившия шеф на ВАС Георги Чолаков - по сигнал за търговия с влияние

Прокуратурата разследва бившия шеф на ВАС Георги Чолаков - по сигнал за търговия с влияние

В рамките на досъдебното производство ще бъде назначена комплексна експертиза, която да установи и дали уличаващият запис на разговори е автентичен

ПБ в новия парламент: Кои закони могат и кои не могат да променят депутатите на Радев

ПБ в новия парламент: Кои закони могат и кои не могат да променят депутатите на Радев

Какви са конституционните правомощия на народните представители по отношение на законодателството