Затварят и комисията по досиетата - ще "скрият" стореното от бащи и деди - слуги на Кремъл
С правителството на „Прогресивна България“ ни очаква пореден провал - както в 1990-та, 1996-та, 2009-та...
Огнян Минчев
В новината няма новина - няма изненадада. Тези които са на власт са останалото вътрешно ядро на комунистическата колониална администрация, управлявала България през втората половина на 20 век и техните преки наследници. През определени периоди от време след 1990 г. кризата на тази колониална администрация - невъзможността й да изиграе дори и частично ролята на национален политически елит - доведе до управления на по-периферни групи, придвижили се към властта като обслужващ сектор на комунистическия псевдоелит - шофьори, охранители, сътрудници на бившата политическа полиция и т.н. Дори и с подобен "нисък" социален произход, тези групи от обслужващия сектор се справиха с властта значително по-добре, отколкото техните комунистически господари (по-добре - но само в рамките на това сравнение) - просто упражнявайки известен здрав разум в
доизграждането на криминализирана олигархична система на управление
Днешните управляващи правят пореден опит да върнат във властта ядрото на комунистическата колониална администрация - включително на пряко обслужващите интересите на Кремъл "специализирани" групи от нея. Очаква ни пореден провал - както в 1990-та, 1996-та, 2009-та... Това ядро на
кремълските помазаници в България е напълно стерилно
откъм какъвто и да е управленски капацитет. Тези хора могат да управляват само бантустан - да изпълняват подробни и пряко контролирани от Москва нареждания. Те това правят и сега. Проблемът е, че днешната ситуация се различава като сложна структура на зависимости от простото владеене на България от кремълските началници. Завърналите се слуги на великодържавието ще се опитат да заметат всички следи на своя повече от едновековен слугинаж на Москва - затова затварят и комисията. Ще "скрият" стореното от бащи и деди - слуги на Кремъл, или поне ще се опитат. Ще се срутят със същия позор като предшествениците им от последните 36 години. Ако преди това не ни довършат - като държава, като народ, като перспектива. Всичко това не е специализиран анализ - това са очевидности, които хората пазещи паметта си знаят много добре. Струва се тези очевидности да бъдат припомняни.
Още от Лачени цървули
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“
Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане
Американското отстъпление: ще се простреля ли България в крака?
Въпросът сега е дали страната ни ще бъде сред държавите, които ще участват във формирането на новата европейска система за сигурност, или отново ще изпадне в периферията на процесите и ще бъде принудена да се адаптира към решения, взети без нейно участие
Кремъл ли нареди на Радев да стане като Орбан? Да, категорично!
Прогнозата за управлението на „Прогресивна България“ може да се резюмира съвсем накратко така: накрая на мандата им ще имаме руски телевизор и празен хладилник!