6 Април, 2026

Завеждат дело срещу учителя, който е имал връзка с 13-годишна

Завеждат дело срещу учителя, който е имал връзка с 13-годишна

Снимка: архив

За такова престъпление обвиняемият може да получи наказание затвор от две до осем години.

Повдигнато е обвинение срещу 31-годишния преподавател от столично училище, който беше задържан вчера за сексуални контакти с 13-годишна негова ученичка, съобщи БНР с позоваване на Софийската районна прокуратура.

Уточнява се, че учителят е извършил сексуално престъпление спрямо ученичката в хостел в столицата. Срещите са се осъществявали в периода юни-юли тази година.

От прокуратурата уточниха, че за такова престъпление обвиняемият може да получи наказание затвор от две до осем години.

С оглед тежестта на престъплението и високата степен на обществена опасност на деянието Софийската районна прокуратура е постановила задържането на обвиняемия за срок до 72 часа. 

Държавното обвинение иска от Софийския районен съд да постанови мярка за неотклонение "задържане под стража" спрямо преподавателя.

Сподели:

Коментари (0)

Правен експерт: "Вечният временен" Сарафов и този път ще бъде спасен

Правен експерт: "Вечният временен" Сарафов и този път ще бъде спасен

Министър Янкулов ползва целия правен инструментариум, за да оспори самоограждането с власт на Сарафов, но ВСС го пази

Арестуваха в България издирвани за палежа в чешка фабрика за дронове

Арестуваха в България издирвани за палежа в чешка фабрика за дронове

Чешките власти по-рано тази седмица съобщиха за петима задържани, включително египетски и американски гражданин, след пожара, който е засегнал сграда, използвана от чешката отбранителна група "Ел Пи Пи Холдинг"

Съдът реши: И арестът на Никола Барбутов е незаконен

Съдът реши: И арестът на Никола Барбутов е незаконен

Според магистратите мaтepиaлитe пo дeлoтo нe ce ycтaнoвявaт дaнни, ĸoитo дa ca oбycлaвяли зaдъpжaнeтo нa тогавашния зам.-кмет на София от МВР. Решението на СРС не е окончателно и може да бъде атакувано пред административния