18 Януари, 2026

Здравният министър: Да вярваме на науката и на ваксините

Здравният министър: Да вярваме на науката и на ваксините

Костадин Ангелов

"Ситуацията в определени области започва да става изключително сериозна, като всичко, което се случва, беше очаквано от нас, предвид все по-широкото разпространение на новия британски вариант на вируса. Да вярваме на науката и на ваксините". Това каза на брифинг в Министерски съвет министърът на здравеопазването проф. д-р Костадин Ангелов.

"Оказва се, че колкото и да вярваме, че науката е научила всичко онова, което трябва да знаем за COVID-19, остава като че ли една химера. Всеки ден се появяват нови факти, които преобръщат доказани твърдения в науката. За нас като лекари науката е тази, в която вярваме, а борбата за живот и здравето на всеки български гражданин за нас е водеща. Няма верни решения и модели за справяне с тази криза. Няма нито една страна, нито едно общество, което да не плаща с високата цена, с икономиката си и психическото здраве на хората, заяви Ангелов.

"Със сигурност допуснахме и много грешки. Приемам всяка критика и всяко предложение, но няма да приема оплюването или отрицанието на всичко онова, което сме постигнали до момента", каза още здравният министър. Ангелов допълни, че който обещава живот без болест, лъже. "Ситуацията в определени области започва да става изключително сериозна, като всичко, което се случва, беше очаквано от нас, предвид все по-широкото разпространение на новия британски вариант на вируса. Оказва се, че колкото и да вярваме, че науката е научила всичко онова, което трябва да знаем за COVID-19, остава като че ли една химера. Всеки ден се появяват нови факти, които преобръщат доказани твърдения в науката. За нас като лекари науката е тази, в която вярваме, а борбата за живот и здравето на всеки български гражданин за нас е водеща. Няма верни решения и модели за справяне с тази криза. Няма нито една страна, нито едно общество, което да не плаща с високата цена, с икономиката си и психическото здраве на хората“, заяви Ангелов.
Сподели:

Коментари (0)

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

Атанасов: Ако Радев се яви на изборите, може да разцепи антикорупционния консенсус по руска линия

"Единственият възможен кандидат за премиер, който може да работи за честни избори е Андрей Гюров."

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

„Фокусът ни в момента е да гарантираме честното провеждане на сегашния вот. За другото имаме време.”

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Фандъкова: Подкрепяме правото на хората да решат дали да гласуват с хартия или с машини, контролът е важен

Кризата с боклука в София е създадена от кмета и неговия екип - "имаше две години да подготви процедурите, да ги обяви навреме".