6 Април, 2026

Зеленски: Русия да председателства Съвета за сигурност – това е пълен банкрут на институцията

Зеленски: Русия да председателства Съвета за сигурност – това е пълен банкрут на институцията

Володимир Зеленски

"Вчера руската армия уби още едно украинско дете – петмесечно момченце"

Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че поемането на председателството на Съвета за сигурност на ООН от Русия доказва пълния банкрут на подобни институции, предаде Униан.

"За съжаление имаме новина – явно абсурдна и деструктивна. Днес страната-терорист започна да председателства Съвета за сигурност на ООН. Вчера руската армия уби още едно украинско дете – петмесечно момченце, наричаха го Данил. От Авдиевка, Донбас. Родителите му са ранени. Руската артилерия... Един от стотиците артилерийски обстрели, които държавата-терорист осъществява ежедневно. И същевременно Русия председателства Съвета за сигурност на ООН." – каза Зеленски в традиционното си вечерно видеообръщение.

Той отбеляза, че е трудно човек да си представи по-силно доказателство за "пълния банкрут на подобни институции".

"Няма форма на терор, която Русия все още да не е предприела. И няма да се намери причина, която да спре реформирането на международните институции и конкретно на Съвета за сигурност на ООН. Реформата, която явно е назряла, ще е такава, че държавата-терорист и всяка друга държава, която иска да бъде терорист, да не може да разруши мира. Терористите трябва да загубят, трябва да отговарят за терора, а не да председателстват някъде." - подчерта Зеленски.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Москва предоставя чувствителна информация на Техеран за израелската енергийна инфраструктура на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток и риска от нова ескалация

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

По същото време на посещение в Сирия е и турският външен министър Хакан Фидан

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Унгария обвини Украйна за осуетения саботаж на газопровод в Сърбия, докато Киев отхвърли твърденията и ги определи като провокация на Москва на фона на енергийната криза в Европа