18 Юни, 2026

Зеленски: Бих разговарял с Путин само за прекратяването на войната

Зеленски: Бих разговарял с Путин само за прекратяването на войната
Володимир Зеленски

"Няма за какво друго да говорим"

Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че единственият представител на Русия, с когото би разговарял е Владимир Путин и то при условие, че   тема на разговора ще бъде единствено прекратяването на войната.

При онлайн участието си в икономическия форум в Давос Зеленски коментира, че поради структурата на вземане на политически решения в Русия единствено с решение на Путин руската страна може да прекрати военните действия.   

"Затова не може да минем без среща с президента на Руската федерация. А след това, което те (руските военни – б.р.) направиха, естествено, разбирате, че няма големи желания за такива срещи. И няма големи желания за срещи с посредници, не бива и да има. Затова по принцип не приемам идеята за някаква среща с някого от Руската федерация, освен с президента на Руската федерация, и то само ако на масата бъда поставен един въпрос – прекратяването на войната. Само това. Няма за какво друго да говорим." - подчерта Зеленски.

Припомняме, Русия не е поканена на форума в Давос заради агресията си срещу Украйна.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС

Евростат: Потребителските цени в България остават най-ниските в ЕС

Ценовото равнище у нас е 63% от средното за ЕС, в Дания то е 140%

Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за  атентат срещу мен

Гюров: Малко преди края на служебния кабинет в МС постъпи имейл със сигнал за атентат срещу мен

По думите му, около седмица преди предаването на властта е уведомил НСО, че възнамерява да се откаже от охраната. От службата обаче се опитали да го разубедят

Кремъл: Европейците обработват Тръмп, но той е силен и държи на мнението си

Кремъл: Европейците обработват Тръмп, но той е силен и държи на мнението си

"Човек бе предположил, че на Тръмп са били насадени вредни идеи"

Коментари (0)