30 Юли, 2026

Зеленски: Битката за Донбас е болезнена и трудна

Зеленски: Битката за Донбас е болезнена и трудна
Володимир Зеленски

Най-тежко е при Бахмут, Вугледар, Авдиивка, Сиверск, Лиман и Сватове

Украинският президент Володимир Зеленски заяви днес, че силите на Киев водят "болезнена и трудна" битка в източната част на Донбас, която включва разкъсвания от войната град Бахмут, предаде БНР с позоваване на АФП.

"Бих искал да отдам специална почит на храбростта, силата и устойчивостта на войниците, които се сражават в Донбас", каза Зеленски в ежедневното си обръщение и добави: "Това е една от най-трудните битки. Тя е много болезнена и трудна."  

В обръщението си тази вечер към сънародниците си украинският президент изреди направленията и градовете, край които се водят най-ожесточени боеве с руските войски.

Наред с Бахмут, това са Вугледар, Авдиивка, Сиверск и Лиман в Донецка област и Сватове в Луганска, както и подстъпите към областния център Запорожие.

Сподели:
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена

Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал

От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход

Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната

Коментари (0)