20 Март, 2026

Зеленски: Готов съм да се оттегля срещу мир и членство на Украйна в НАТО

Зеленски: Готов съм да се оттегля срещу мир и членство на Украйна в НАТО

Володимир Зеленски, снимка: скрийншот - Фейсбук

Изявлението беше направено по време на пресконференция, която продължава и в момента.


Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че е готов да напусне поста си ако това ще означава мир за Украйна и членство на страната в НАТО.

Изявлението беше направено по време на пресконференция на украинския президент, която продължава и в момента - в отговор на журналистически въпрос за натиска от страна на САЩ и Русия за провеждане на президентски избори в страната.   

„Ако това ще означава мир за Украйна, ако ви е много необходимо да напусна поста си, тогава съм готов“, посочи Зеленски.

Президентът добави, че би се оттеглил в замяна на приемането на Украйна в НАТО, предаде Униан. Той подчерта, че най-евтиният вариант за предоставяне на гаранции за сигурност е присъединяването на Украйна към Алианса.
Тази тема е на масата и ще остане на масата, категоричен е Зеленски.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

"Може би най-логичният ход. В случай, че вашата циркова маймунка е излязла от контрол и започне да бълва революционни лозунги“, пише блогърът Александър Картавих

Кремъл се готви да смазва бунтове

Кремъл се готви да смазва бунтове

Путин и неговите съратници добре помнят какво донесе за СССР неуспешната война в Афганистан на фона на възстановяването на свободата на словото.

Иран заплаши с атаки срещу туристически и развлекателни обекти по целия свят

Иран заплаши с атаки срещу туристически и развлекателни обекти по целия свят

Това се случва на фона на продължаващите вече почти три седмици удари на САЩ и Израел, които доведоха до гибелта на редица високопоставени ирански лидери