6 Декември, 2025

Униан: Зеленски и Тръмп ще разговарят на срещата на върха на Г-7 в Канада

Униан: Зеленски и Тръмп ще разговарят на срещата на върха на Г-7 в Канада

Володимир Зеленски и Доналд Тръмп, снимка: архив

Последният път, когато президентите на Украйна и САЩ се срещнаха, беше по време на погребението на папа Франциск през месец април във Ватикана

Президентът на САЩ Доналд Тръмп планира да се срещне с украинския президент Володимир Зеленски по време на срещата на върха на Г-7 в Канада

За това съобщи Axios, позовавайки се на свои източници, предаде Униан.

„Представител на Белия дом заяви късно в неделя, че Тръмп ще се срещне с украинския президент Володимир Зеленски, канадския премиер Марк Карни и мексиканския президент Клаудия Шейнбаум по време на срещата на върха“, отбелязва изданието.

Съобщава се също, че германският канцлер Фридрих Мерц, британският премиер Киър Стармър и японският премиер Шигеру Ишиба ще участват в събитието за първи път.

Последният път, когато Зеленски и Тръмп се срещнаха, беше през април във Ватикана по време на погребението на папа Франциск.

Преди това украинският президент Володимир Зеленски заяви, че иска да обсъди пакета от санкции на сенатор Линдзи Греъм с Доналд Тръмп на срещата на върха на Г-7.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.