3 Април, 2026

Зеленски: Какво иска Украйна от следващия пакет от санкции на ЕС срещу Русия

Зеленски: Какво иска Украйна от следващия пакет от санкции на ЕС срещу Русия

Снимка: t.me/V_Zelenskiy_official

Украинският държавен глава благодари на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и на целия ЕС за вече приетия 17-и пакет от санкции

Украйна очаква, че следващият, 18-и пакет от санкции на Европейския съюз, по който вече е започнала работа, ще вземе предвид най-болезнените сектори за Русия

Това заявление украинският президент Володимир Зеленски направи в своя Телеграм канал, цитиран от Униан.

Държавният глава благодари на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и на целия ЕС за вече приетия 17-и пакет от санкции.

„Това е стъпка в правилната посока. Важно е стриктно да се ограничи руският танкерен флот, който служи за финансиране на убийства, както и всички схеми, които Русия използва за развитие на военната индустрия. Колкото по-голям е натискът върху Русия, толкова повече мотиви ще има Москва да се движи към истински мир“, отбеляза Зеленски.

Същевременно Зеленски и фон дер Лайен обсъдиха подготовката на 18-ия пакет от санкции на ЕС.

„(Санкционирането на) руския петрол, инфраструктурата за търговия с енергийни ресурси, банките и финансовите схеми е това, което е най-болезнено за Русия и следователно най-полезно за света“, подчерта Зеленски.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:

Коментари (0)

Москва: В България арестуват руснаци, в САЩ ги осъждат!" Дава пример с "търговеца на смърт" Виктор Бут

Москва: В България арестуват руснаци, в САЩ ги осъждат!" Дава пример с "търговеца на смърт" Виктор Бут

Рисуват "зловеща" картина – че арест автоматично означава екстрадиция в САЩ и тежки присъди от 15 до 25 години, при това без справедлив процес.

 От случая „Дака“  в РСМ изскочиха  генерал Леонид Решетников и сръбските служби

От случая „Дака“ в РСМ изскочиха генерал Леонид Решетников и сръбските служби

Той отваря по-широк въпрос за мрежите на влияние, които се движат между бизнес, политика, църква и геополитика в региона.

 The New York Times: Изявлението на Тръмп за НАТО кара европейците да се замислят за създаване на алианс без САЩ

The New York Times: Изявлението на Тръмп за НАТО кара европейците да се замислят за създаване на алианс без САЩ

Според високопоставени европейски чиновници, дори ако Вашингтон изтегли 70 000 американски военнослужещи от Европа, европейски вариант на НАТО остава напълно възможен.