20 Февруари, 2026

Зеленски: КНДР е дала хиляди военни за Русия, а Европа не може да го направи за Украйна

Зеленски: КНДР е дала хиляди военни за Русия, а Европа не може да го направи за Украйна

Володимир Зеленски, снимка: архив

Президентът на Украйна горчиво споделя, че Северна Корея може да изпрати още 30-40 хил. войници срещу Украйна. "А те могат да бъдат дори 500 (хиляди). Те са в състояние да доведат много хора. Защо? Защото имат заповеди“

Украинският президент Володимир Зеленски споделя, че Северна Корея (КНДР) все още може да изпрати войници на война срещу Украйна. Но "Европа не може да събере подобна армия". Украинският президент сравнява помощта, която изпраща КНДР на Русия и тази, която Европа предоставя на Украйна, каза Зеленски в интервю, предаде Фокус по съобщение на УНИАН.

"Северна Корея е изпратила 12 000 военнослужещи във войната срещу Украйна, от които 3800 са били убити или ранени досега", посочва Зеленски.

Той допълва, че тази страна може да изпрати още 30-40 хил. войници във войната. "А те могат да бъдат дори 500 (хиляди). Те са в състояние да доведат много хора. Защо? Защото имат заповеди“, отбеляза украинският президент.

В същото време той подчертва, че Европа не може да направи такова нещо. "Европа ще може да събере армия, която ще се състои от 2-3 милиона души? Не. Европа няма да иска да го направи. И с каква цел? Ние не искаме да водим световна война с вас. Няма такава цел... Искаме да спрем руснаците“, отбелязва Зеленски и добавя, че "в момента Руската федерация кани севернокорейски войници".

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Тръмп удължи санкциите срещу Русия заради нахлуването в Украйна

Важно е, че първият указ за санкции срещу Русия е издаден през 2014 година. Тогава указът на президента на САЩ Барак Обама № 13660, публикуван на 6 март 2014 година

От свитата на Путин:  За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

От свитата на Путин: За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

Кирил Дмитриев нарече „фалшива“ новината, че Москва уж предлага на Вашингтон някаква „сделка“ за 12 трилиона долара в замяна на вдигане на санкциите.

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

Имаше литийно шествие от храма „Света София-Премъдрост Божия” до паметника на Васил Левски