"Путин не разполага с военна сила вътре в Русия"
Има сигнал, че в Русия може да започне нов метеж, който ще бъде подкрепен от голям брой хора.
Това заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски в интервю за ABC News, в коментар за похода на Евгений Пригожин и армията "Вагнер" към Москва.
"Така мисля, с оглед на данни от разунаването… Той стана политическа фигура. И според мен това изглежда е била основната му цел. Защо той се спря? Не зная със сигурност.“ – посочва украинският президент.
Той отбелязва, че въстанието на „Вагнер“ е показало слабостта на путиновия режим.
"Те сами решиха да спрат. Путин не разполага с военна сила вътре в Русия, а цивилното му население не е защитено. Има сигнал, че в Русия може да има нов метеж, революция. Освен това, има много хора, които биха подкрепили такъв метеж." – допълва Зеленски.
Той коментира и слуховете, че наемници от „Вагнер" може да атакуват Украйна от север – според него това няма да се случи.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
България пусна руски самолет да гаси пожарите в Сърбия, а сега Белград се сети да иска помощ от ЕС
Сърбия не е член на Европейския съюз, но като страна кандидат за присъединяване има достъп до Механизма за гражданска защита, напомня Ройтерс
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация
Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"
„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната
Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна