1 Февруари, 2026

Зеленски: Нужно е сътрудничество между Украйна, Европа и САЩ за истински и траен мир

Зеленски: Нужно е сътрудничество между Украйна, Европа и САЩ за истински и траен мир

Снимка: БТА

Думите на украинския президент прозвучаха по време на срещна му с френския му колега Еманюел Макрон в Брюксел, където двамата обсъдиха предстоящата на 11 март среща на началниците на генералните щабове на европейските страни

Украинският президент Володимир Зеленски се срещна с френския си колега Еманюел Макрон в Брюксел, където двамата координираха позициите си и следващите си стъпки, предаде Укринформ.

Украинският лидер съобщи за срещата в канала "Телеграм".

 "Срещнах се с френския президент Еманюел Макрон в кулоарите на срещата на Европейския съвет в Брюксел. Благодарих на Еманюел за ясната му и принципна позиция по отношение на подкрепата за Украйна и обсъдихме необходимостта от нови и по-съществени стъпки за защита на цялата ни Европа - на народите ни, на институциите ни и на европейския ни начин на живот", сподели Зеленски.

Зеленски и Макрон обсъдиха предстоящата на 11 март среща на началниците на генералните щабове на европейските страни, които "искат да положат по-големи усилия за гарантирането на надеждна сигурност в контекста на слагането на край на тази война".

"Координирахме позициите си и следващите стъпки. Имаме абсолютна ясна споделена визия, че истински и траен мир е възможен чрез сътрудничество между Украйна, цяла Европа и Съединените щати. Войната трябва да приключи възможно най-скоро", коментира Зеленски.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Инициаторът на войната Путин не може да решава кога и как ще се провеждат изборите в Украйна

Зеленски: Инициаторът на войната Путин не може да решава кога и как ще се провеждат изборите в Украйна

Украинският президент каза ще се кандидатира ли за държавен глава втори път, обяви датите за следващия кръг преговори между Украйна, САЩ и Русия.

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Британски полковник: Армията на Путин е на ръба на колапса

Хамиш де Бретон Гордон пише, че руските въоръжени сили са в дълбок упадък, за което говорят данни, че ранени затворници, много от които без ръце или без крака, са принудително изпращани обратно на фронта.

Али Хаменей  заплаши САЩ със силен удар

Али Хаменей заплаши САЩ със силен удар

Изявлението на 86-годишния аятолах е най-директната заплаха, отправяна от него досега, посочва АП. Изказването му бе разпространено от иранската държавна телевизия.