5 Декември, 2025

Зеленски обвини Запада в нерешителност и страх, и посочи защо

Зеленски обвини Запада в нерешителност и страх, и посочи защо

Володимир Зеленски

По неговите думи с поведението си западните лидери показват, че не изключват поражение на Украйна

Западните страни се страхуват от пълно прекъсване на отношенията с Русия, защото не изключват поражение на Украйна, заяви украинският президент Володимир Зеленски.

"Всички държат вратата с Русия леко открехната. Леко открехната. Не толкова отворена, колкото беше след 2014 г., което беше огромна грешка. Сега всеки от лидерите ги оставя леко отворени. Не всички, но много от тях. Само с един процеп. "Ами ако Украйна загуби? Не бива да затваряме напълно вратите с Русия", коментира лидерът на Украйна в в интервю за "Ню Йорк таймс".

Според него това се изразява в редица факти като това, че Западът не е решил напълно да ограничи търговията с Русия, не е отзовал посланиците си и не е затворил посолствата си, за да не остане "без дипломатически отношения с Руската федерация". Също така западните държави не са предали замразените активи на Русия на Украйна и не позволяват на Киев да удари руска територия със западни оръжия поради риска от ескалация, която "вече се случи", категоричен е Володимир Зеленски.

Сподели:

Коментари (0)

Правителството на Мелони се разцепи заради Украйна

Правителството на Мелони се разцепи заради Украйна

Разногласия възникват на фона на трудности в Европейския съюз относно това дали да се използват замразените руски активи за помощ на Украйна и в каква форма.

Сръбската прокуратура разследва министъра на културата по случая „Генерален щаб“, в който е замесен затят на Тръмп

Сръбската прокуратура разследва министъра на културата по случая „Генерален щаб“, в който е замесен затят на Тръмп

Селакович е заподозрян в две престъпления – злоупотреба със служебно положение и подправяне на служебен документ.

Евростат: България - пета в ЕС по годишен растеж на икономиката и нарастване на заетостта

Евростат: България - пета в ЕС по годишен растеж на икономиката и нарастване на заетостта

Икономиката на Европейския съюз и еврозоната е ускорила темпа си на растеж през третото тримесечие на 2025 г.