14 Май, 2026

Зеленски от летището в Анкара: Отправям ясно послание към Путин

Зеленски от летището в Анкара: Отправям ясно послание към Путин

Снимка: Президентство на Украйна

Държавният глава съобщи, че от страна на Украйна в Турция е пристигнала делегация на най-високо ниво

Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че самото му пристигане в Турция, където са планирани преговори между представители на Украйна и Руската федерация, вече е послание към руския диктатор Владимир Путин.

Както съобщи Novyny.Live, на 15 май при излизане от летището в Анкара журналисти попитаха украинския лидер дали има някакво послание към руския диктатор.

„Аз съм тук. Мисля, че това е много ясно послание“, отговори Зеленски.

Преговорите ще се проведат без Путин

Както по-рано съобщи УНИАН, руски медии, позовавайки се на говорителя на Кремъл Дмитрий Песков и на говорителката на руското външно министерство Мария Захарова, писаха, че Путин няма да пътува до Турция.

Сутринта руските медии обявиха, че преговорите уж трябвало да започнат в 10:00 ч. на 15 май. Обаче ръководителят на Центъра за противодействие на дезинформацията Андрей Коваленко опроверга тези данни, уверявайки, че „такъв час не е бил планиран“. По негови думи „така руснаците вероятно просто се опитват да манипулират темата за преговорите“.

Държавният глава съобщи, че от страна на Украйна в Турция е пристигнала делегация на най-високо ниво. В състава ѝ влизат високопоставени служители от Офиса на президента, Министерството на външните работи и представители на всички украински разузнавателни служби. „За да се взимат решения, които могат да доведат до очаквания справедлив мир“, обясни Зеленски.

При пристигането си в Анкара Зеленски се срещна с Ердоган. Той заяви, че ще координира с него следващите стъпки по мирните преговори.

 

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

 The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

The Wall Street Journal: САЩ сериозно обсъждат спасението на путинския режим

В статията се казва, че в западните политически и военни среди съществуват групи, които смятат за необходимо натискът върху Кремъл да продължи, докато Русия не плати висока цена за войната

Полша: Няма НАТО без САЩ

Полша: Няма НАТО без САЩ

Според полския президент „единството, отговорността и трансатлантическата солидарност остават днес най-важните условия за ефективно възпиране и поддържане на сигурността на целия регион“.

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия,  половината сте с български паспорти

СДСМ: ВМРО сте пробългарска партия, половината сте с български паспорти

"Вие не защитавате македонската идентичност. Вие я използвате, за да блокирате Европа и да защитите вашата престъпна империя“, пише в партийната позиция.