23 Юни, 2026

Зеленски отказа на Тръмп разследване около Джо Байдън

Зеленски отказа на Тръмп разследване  около Джо Байдън

Това не е наша война, заявиха от щаба на избрания за президент на Украйна

Новоизбраният президент на Украйна Володимир Зеленски не иска да бъде въвлечен в делото за предполагаеми връзки на сина на бившия американски вицепрезидент Джо Байдън с украинска газова компания, предаде ТАСС, цитирайки в. "Вашингтон пост".
Според публикуваната вчера статия, източници на американския вестник в екипа на украинския президента са съобщили, че Зеленски "се опасява да не бъде въвлечен във вътрешнополитическия конфликт в САЩ, което може да навреди на Украйна", пише БТА.

Според Киев интересът на американския президент Доналд Тръмп към подобни разследвания е вътрешен въпрос на САЩ и екипът на Зеленски е решен "да не допуснем това да ни отвлича от дневния ред". "Това не е наша война", заявил е източник от екипа на новоизбрания президент.
В петък Рудолф Джулиани, адвокатът на президента на САЩ Доналд 
Тръмп, обяви че отменя пътуването си до Украйна. Той планираше да убеди Зеленски да извърши разследване по въпроси, представляващи голям интерес за Тръмп, включително за евентуални връзки на сина на вицепрезидента на САЩ при управлението на Барак Обама- Джо Байдън с газова компания, собственост на неназован украински олигарх.
"Няма да замина, защото мисля, че ще се сблъскам с група хора, които са врагове на президента (Тръмп), а в някои случаи и врагове на САЩ", заяви адвокат Джулиани. Той изрази увереност, че Зеленски е обкръжен от хора, които са врагове на Тръмп, както и от корумпирани лица, които са в сговор с демократите.
"Нито Володимир, нито заобикалящите го са врагове на Америка или нейния президент. Определено нито един от тях не е такъв", подчертава източник на в. "Вашингтон пост", отбелязвайки, че "не искаме всичко да се свежда до подобни обвинения".

Сподели:
Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война

Беларуска опозиция предаде на Киев доклад за подготовката на Лукашенко за война

Освен това военните разходи са се увеличили петкратно за последните четири години, а военно-промишленият комплекс на страната е интегриран с руския

„Кралят на Севера“  Анди Бърнам става премиер на Великобритания

„Кралят на Севера“ Анди Бърнам става премиер на Великобритания

Днес 56-годишният запален фен на футболния клуб „Евертън“ е бил част и от музикалната сцена „Мадчестър“, белязала края на 80-те и началото на 90-те години.

Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас

Forbes: Смяната на тактиката не помага – украинските дронове провалят щурмовете на руснаците в Донбас

Украинските подразделения използват безпилотни летателни апарати, за да откриват и унищожават противника, като често обезсмислят всякакви опити за напредване.

Коментари (0)