3 Май, 2026

Зеленски: Партньорите ни се боят от загуба на Русия във войната

Зеленски: Партньорите ни се боят от загуба на Русия във войната

Володимир Зеленски

"Защото това ще е непредсказуема загуба и непредсказуема геополитика"

Партньорите на Украйна се страхуват от загуба на Русия във войната, защото това ще има непредсказуеми последствия за световната геополитика, заяви украинският президент Володимир Зеленски на среща с журналисти, предаде Униан.

"Смятам, че партньорите се боят от загуба на Руската федерация в тази война. Те биха искали Украйна да победи така, че Русия да не загуби. Защото това ще е непредсказуема загуба и непредсказуема геополитика." – посочи Зеленски.

Той обаче добави, че всъщност "това не работи така".

"За да победи Украйна, трябва да ни дадат всичко това, с което побеждават", подчерта президентът.

По думите му, за приключване на войната е необходимо да се създаде почва изход от ситуацията да търсят не само Украйна и партньорите ѝ, но и Путин.

"Защото сега той не изпитва дискомфорт. Защото – къде стреляме ние? Какво можем да атакуваме? С какво? Доколко ще ни помагат икономически? Санкциите ще ги дочакаме или не (да дадат резултат – б.р.)? Трибунал ще има ли или не? Трябва да си отговорим на всеки от тези въпроси. И ежедневно да работим, и да напредваме по всяко от тези направления." – отбеляза президентът на Украйна.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Янкулов: Законопроектите по ПВУ са приети от МС и са депозирани в парламента

Янкулов: Законопроектите по ПВУ са приети от МС и са депозирани в парламента

И оттам насетне решение на новото управляващо мнозинство ще бъде дали да ги ползват, дали евентуално ще внасят в тях някакви промени,

Столът на Мерц се клати

Столът на Мерц се клати

Изследването, направено от института ИНСА за таблоида "Билд ам зонтаг", показва, че 58% от запитаните са на мнение, че коалиционното правителство на канцлера Фридрих Мерц няма да изкара

ISW: През април Русия е загубила повече територия, отколкото е превзела

ISW: През април Русия е загубила повече територия, отколкото е превзела

Анализаторите предупреждават, че през май и юни руските сили могат отново да ускорят настъплението с настъпването на по-сухо и горещо време.