19 Март, 2025

Зеленски поднесе съболезнования на Тръмп след самолетната катастрофа с хеликоптер във Вашингтон

Зеленски поднесе съболезнования на Тръмп след самолетната катастрофа с хеликоптер във Вашингтон

Володимир Зеленски, снимка: архив

„Нашите послания за подкрепа са насочени към президента Тръмп и американския народ в този трагичен момент“

Президентът на Украйна Володимир Зеленски изрази съчувствието си към американския си колега Доналд Тръмп след сблъсъка между самолет и военен хеликоптер във Вашингтон.

„Нашите послания за подкрепа са насочени към президента Тръмп и американския народ в този трагичен момент“, отбеляза Зеленски, за когото Съединените щати са един от най-близките му съюзници, предаде BGNES.

„Изказваме съболезнованията си на семействата и близките на жертвите“, допълни той, цитиран от АФП.

Самолет на American Airlines с 64 души на борда и военен хеликоптер се разбиха в река Потомак след сблъсък над Вашингтон. Инцидентът бе съпроводен с „изключително трудни“ издирвателни операции.

Тела на загинали са извадени от река Потомак, съобщиха американските медии.

Си Би Ес, цитирайки полицейски служител, заяви, че „са открити най-малко 18 тела“, докато Ен Би Си съобщи, че са намерени „повече от дузина“, позовавайки се на два запознати източника. 

Сподели:
Путин: Русия няма да има претенции към Одеса, но имам условия...

Путин: Русия няма да има претенции към Одеса, но имам условия...

Руският президент отново атакува Киев, като изтъква, че колкото повече се отдалечава моментът, в който може да се постигне споразумение, толкова по-малък става шансът за компромис от страна на Русия

Украйна: След енергийно примирие Русия уби един човек, удари болници и ж.п. енергийна инфраструктура

Украйна: След енергийно примирие Русия уби един човек, удари болници и ж.п. енергийна инфраструктура

От украинската Главна прокуратура посочиха, че 29-годишен мъж е бил убит, а други трима жители са били ранени при една от руските атака - срещу жилищна сграда в областта Суми, където е ударена и болница

Военен наблюдател: Защо ли Тръмп скри, че не е доволен от преговорите с Путин?

Военен наблюдател: Защо ли Тръмп скри, че не е доволен от преговорите с Путин?

Изключително показателен резултат от вчерашните преговори е споразумение за провеждане на хокеен мач между САЩ и Русия, което се смята за пробив на руския президент