"Приканваме ви към диалог. Очакваме отговора ви."
Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че Киев е отправил покана към Китай за разговори и очаква отговор от Пекин. Новината дойде на фона на разговорите в Москва между руския президент Владимир Путин и китайския лидер Си Дзинпин.
"Предложихме на Китай да стане партньор в прилагането на мирната формула. Предадохме нашата формула по всички канали. Приканваме ви към диалог. Очакваме отговора ви." - заяви Зеленски на пресконференция, цитиран от АФП.
"Получаваме някои сигнали, но все още няма конкретика", добави той. /БГНЕС
Още от Свят
Тръмп със своя версия войната в Украйна - руски генерал пратил танковете в блатата и провалил победата на Путин
"Вместо да отиде директно в Киев и да сложи край на войната в първия ден, той решил да кара през полета и блата"
Без социални мрежи за тийнейджърите във Великобритания
Стармър заяви, че няма да прави компромис с безопасността и щастието на децата
Борисов към Радев: Ако наричаме руската православна църква братска, то и украинската е братска
България е изпълнила 40 от 40 препоръки за борба с прането на пари - "това е свършено от кабинета на Росен Желязков, но това не е интересно за така наречените демократи и проевропейци"