Украинският президент Володимир Зеленски призова в неделя Съединените щати, Европа и други световни партньори да предприемат по-силни и решителни действия срещу Русия, предупреждавайки, че Москва реагира само със сила
Предупреждението дойде, след като Доналд Тръмп обяви в четвъртък, че очаква да се срещне с Путин в Будапеща до две седмици в нов опит за постигане на мирно споразумение за войната на Русия в Украйна.
Зеленски каза, цитиран от Киев Пост, че Украйна многократно е търсила мир, съгласявайки се на безусловно прекратяване на огъня и предлагайки начини за спиране на атаките във въздуха, по сушата и по море.
„Украйна никога не е искала война. Войната продължава само защото Москва не иска тя да свърши“, поясни той.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)