3 Февруари, 2026

Зеленски: Никой не знае кога ще приключи войната, изборите в САЩ може силно да повлияят

Зеленски: Никой не знае кога ще приключи войната, изборите в САЩ може силно да повлияят

Володимир Зеленски

"Ако не изгубим издръжливостта си, ще приключим войната по-рано"

Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви по време на годишната си пресконференция, че никой не знае кога ще приключи войната с Русия.

"Мисля, че никой не знае отговора. Дори уважаваните хора, нашите командири и западните ни партньори, които казват, че това е война за години напред, не знаят." - посочи Зеленски пред репортери.
"Ако не изгубим издръжливостта си, ще приключим войната по-рано", добави той.

Според него ако Доналд Тръмп бъде избран за президент на САЩ през 2024 г., това може да промени значително хода на войната в Украйна.

"Ако политиката на следващия президент, който и да е той, е различна по отношение на Украйна, по-студена или по-икономична, мисля, че тези сигнали ще окажат много силно влияние върху хода на войната", каза Зеленски, визирайки Тръмп, който според него "със сигурност ще има различна политика". /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Американските военни свалиха ирански дрон - доближил самолетоносач в Арабско море

Американските военни свалиха ирански дрон - доближил самолетоносач в Арабско море

"При самозащита и с цел защита на самолетоносача и намиращия се на борда персонал“

Френската прокуратура поиска потвърждение на забраната за Марин льо Пен да заема обществени постове

Френската прокуратура поиска потвърждение на забраната за Марин льо Пен да заема обществени постове

Ако присъдата ѝ бъде потвърдена, тя няма да може да се кандидатира за президентските избори идната година

НАТО  започна планирането на мисия в Арктика

НАТО започна планирането на мисия в Арктика

Междувременно Дания и Гренландия започнаха преговори със САЩ относно статута на територията и се очаква да предоговорят договора от 1951