18 Юни, 2026

Зеленски се срещна в Рим с италианския президент, очаква се среща и с папата

Снимка: архив

Журналисти съобщиха, че на 10 юли в Рим започва Международната конференция за възстановяване на Украйна, предаде Униан. Този път в нея ще участват 3500 участници, повече от 100 официални делегации, 40 международни организации и 2000 компании (включително около 500 италиански)

Украинският президент Володимир Зеленски пристигна в Италия, където вече се е срещнал с президента на страната Серджо Матарела, съобщи Sky TG24

Украинският лидер може да се срещне и с папа Лъв XIV.

Освен това журналисти съобщиха, че на 10 юли в Рим ще започне Международната конференция за възстановяване на Украйна, предаде Униан. Този път в нея ще участват 3500 участници, повече от 100 официални делегации, 40 международни организации и 2000 компании (включително около 500 италиански).

Дискусиите относно следвоенното възстановяване на Украйна ще продължат по време на конференцията. На събитието ще присъстват Володимир Зеленски, италианският премиер Джорджа Мелони, германският канцлер Фридрих Мерц, председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и полският премиер Доналд Туск.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:
Наки:  Ден 1576! Ад в Москва! Втора съкрушителна атака за три дни

Наки: Ден 1576! Ад в Москва! Втора съкрушителна атака за три дни

По данни на украинското разузнаване в Русия има недостиг на ракети за системите С-300

Рюте: Русия да знае, че е по-добре да не напада НАТО - ще е най-голямата ѝ грешка

Рюте: Русия да знае, че е по-добре да не напада НАТО - ще е най-голямата ѝ грешка

По думите му, днес 75 на сто от руските данъчни приходи се използват за военни цели

Кремъл: Европейците обработват Тръмп, но той е силен и държи на мнението си

Кремъл: Европейците обработват Тръмп, но той е силен и държи на мнението си

"Човек бе предположил, че на Тръмп са били насадени вредни идеи"

Коментари (0)