13 Юни, 2026

Зеленски: Русия готви комбинирана атака, включително с "Орешник"

Володимир Зеленски, снимка: EPA/BGNES

„Руското безумие наистина е безгранично, затова, моля, пазете живота си – използвайте укритията“

Украинското разузнаване разполага с данни, включително от американски и европейски партньори, че руснаците подготвят удар с ракетната система „Орешник“, пише „Униан“ с позоваване на президента Володимир Зеленски.

„Проверяваме тази информация“, посочи Зеленски.

По думите му, има признаци, че Русия готви комбиниран удар срещу територията на Украйна и конкретно срещу Киев.

Според данните на Зеленски, врагът ще използва различни оръжия, включително балистични ракети „Орешник“.

Той призова украинците да реагират съзнателно на сирените за въздушна тревога:

„Руското безумие наистина е безгранично, затова, моля, пазете живота си – използвайте укритията.“

„Подготвяме противовъздушната отбрана доколкото е възможно и ще отговорим съвсем справедливо на всеки руски удар. Дадохме разрешение за парада, но Русия няма разрешение за безумие. Трябва да приключим тази война – имаме нужда от мир, а не от някакви си ракети, за задоволяване на болните амбиции на един човек.“ – подчерта президентът.

Превод: Faktor

Сподели:
Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент

Преизбраха Виктор Орбан за лидер на ФИДЕС

Преизбраха Виктор Орбан за лидер на ФИДЕС

Орбан беше обявил конгрес на ФИДЕС след изборната загуба. По време на конференцията бяха избрани и четирима заместник-председатели. 

Антирасистки митинг след инцидента в Белфаст събра хиляди

Антирасистки митинг след инцидента в Белфаст събра хиляди

Протестиращите носеха плакати с лозунги с надписи: „Омразата е единствената заплаха за нашите улици“ и „Белфаст е срещу расизма“

Коментари (0)