"Споделяме еднаква визия за членството на Украйна в НАТО и Европейския съюз"
Украинският президент Володимир Зеленски се срещна тази вечер в Белия дом с американския държавен глава Джо Байдън, за да му представи своя План за победа, предаде БНТ .
Според Зеленски, планът ще принуди Русия да намери дипломатически начин за край на войната.
"Работни групи ще работят за прилагането на нашите конкретни бъдещи стъпки, обясни украинският лидер."Споделяме еднаква визия за членството на Украйна в НАТО и Европейския съюз", каза още Зеленски.
Джо Байдън заяви, че САЩ ще засилят позицията на Украйна в бъдещите преговори, като ускорят финансирането по време на неговия мандат, който приключва през януари. Байдън каза още, че Америка ще се заеме с бъдещите отбранителни нужди на Украйна. По-рано Белият дом обяви военна помощ за Украйна за над 8 милиарда долара.
Още от Свят
Визитата на Путин на Курилските острови предизвика протест от страна на Япония
Токио не закъсня да реагира чрез външния си министър Тошимицо Мотеги. "Северните територии, включително остров Еторофу, са неразделна част от територията на Япония, както от историческа гледна точка, така и според международното право."
"Басидж": Ормузкият проток е под контрола и управлението на Иран
Командирът Хосейн Таеб заяви, че САЩ са се опитали да подкопаят "популярността" на Ислямската република в региона, като са започнали поредната война в Ормузкия проток, но за пореден път са претърпели поражение
Зеленски: Украйна ще преживее зимата, ако САЩ предоставят 5% от своите ракети "Пейтриът"
Украинският президент заяви пред CNN, че една десета от настоящите запаси на САЩ биха били достатъчни, за да спрат всички руски атаки с балистични ракети