28 Юли, 2026

Зеленски: Северна Корея вече дава на Русия и войници, Украйна се нуждае от повече подкрепа

Зеленски: Северна Корея вече дава на Русия и войници, Украйна се нуждае от повече подкрепа
Володмир Зеленски

"Става дума за предотвратяване на по-голяма война“

Сътрудничеството между страната агресор  Русия и режима в Северна Корея  се задълбочава – вече не става дума само за прехвърляне на оръжия, но и на войници, заяви във вечерното си обръщение президентът на Украйна Володмир Зеленски.    

По думите му, съюзниците на Украйна трябва да го имат предвид, защото точно сега е моментът за действия – да не се допусне Русия и съучастниците ѝ да се адаптират към възможностите на украинската армия.    

"Виждаме, че се разраства сътрудничеството между Русия и режими като този в Северна Корея. Вече не става дума само за предаване на оръжие.  Фактически се прехвърлят хора.  Очевидно е, че в такива условия отношенията ни с партньорите се нуждаят от ново развитие.“ – предупреждава Зеленски, цитиран от Гордон.

Той посочва, че украинският фронт се нуждае от повече подкрепа.

„Когато говорим за оръжия с по-далечен обсег за Украйна и по-решителни доставки за нашите сили, това не е просто списък с военни средства. Става дума за увеличаване на натиска върху агресора, който да е  по-силен,  отколкото те (окупаторите) могат да издържат. Става дума за предотвратяване на по-голяма война.“ – подчертава президентът на Украйна.

Според него са необходими „общи стъпки и това трябва да са силни стъпки“.

„Партньорите ни разполагат с целия необходим потенциал и това е абсолютно реалистично - да бъдат подсилени позициите на нашата държава, позициите на Украйна точно толкова, колкото е нужно за постигане на честен мир. (...) Истински мир може да бъде постигнат само чрез сила и цялата следваща седмица ще бъде посветена на работа с нашите партньори –  за такава сила, за истински мир.“ – категоричен е Зеленски.

Той отбелязва, че Украйна много се надява, че решенията „няма да закъснеят“.

„Нашите украински войници, целият ни народ доказа, че Украйна е способна да постигне дори това, което за някои изглеждаше невъзможно. Ние вече неведнъж променяхме хода на тази война, към по-добро го променяхме. Украинците  умеят да се сражават и да отвоюват бъдеще за своята държава, за всички нас. Гордея се с нашите хора. И нашите хора заслужават  достатъчна помощ и справедлив мир.“ – посочва Зеленски.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Вашингтон стяга редиците: започва голямо пренареждане на американските войски в Европа

Вашингтон стяга редиците: започва голямо пренареждане на американските войски в Европа

САЩ се направят преглед на въоръжените си сили, с цел ускоряване на прехода на НАТО към по-солиден, по-справедлив и по-устойчив алианс, изтъква зам.-министърът на отбраната Колби

Украинските далекобойни удари по руските петролни обекти стигат все по-далеч

Украинските далекобойни удари по руските петролни обекти стигат все по-далеч

Зеленски заяви, че удари са били нанесени и по петролни обекти в Ярославска област и Република Удмуртия, която се намира на около 1300 километра от украинската държавна граница

Тръмп притиска Сената да приеме лятното часово време в САЩ за постоянно

Тръмп притиска Сената да приеме лятното часово време в САЩ за постоянно

Камарата на представителите на САЩ прие този месец законопроекта за установяване на лятното часово време като постоянно, но срещна отпор сред сенаторите

Коментари (0)