4 Февруари, 2026

Зеленски ще посети Рим за погребението на папа Франциск

Зеленски ще посети Рим за погребението на папа Франциск

Володимир Зеленски, снимка: архив

Светият отец, който почина от инсулт на 21 април, обедини в почитта към него и делата му католици и православни

Украинският президент Володимир Зеленски планира да отпътува за Рим и присъства на погребението на папа Франциск, съобщиха от администрацията на държавния глава на Украйна.

Светият отец, който почина от инсулт на 88-годишна възраст вчера, на 21 април, обедини в почитта към него католици и православни.

„Президентството очаква датата на погребението на папата и се подготвя за посещението на президента в Рим, за да се сбогува с понтифекса“, посочи източник от администрацията на Зеленски за АФП, при условие за анонимност. 

Очаква се Ватикана да обяви датата на погребението по-късно днес. 

Сподели:

Коментари (0)

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Изданието заяви, че „болезненото“ преструктуриране е нужно за компанията, която е „твърде дълбоко вкоренена в една различна епоха“

Русия се проваля: Украинският външен министър посочи ключовите признаци за това

Русия се проваля: Украинският външен министър посочи ключовите признаци за това

Забавянето на руското настъпление се засили през януари 2026 г. Въпреки ежедневните загуби, надвишаващи 1000 войници, руските сили превзеха само 0,04% от територията - най-ниската цифра за всеки от последните девет месеца.

Какво се случи на първия ден от тристранните преговори за Украйна в Абу Даби

Какво се случи на първия ден от тристранните преговори за Украйна в Абу Даби

Новите разговори трябваше да се състоят на 1 февруари, но бяха отложени за днес и утре. През последното денонощие Украйна беше подложена на масирани атаки, с рекорден брой балистични ракети.