26 Февруари, 2026

Зеленски след ударите в Славянск: Няма нито един час без руски убийства и терор (видео)

Зеленски след ударите в Славянск: Няма нито един час без руски убийства и терор (видео)

Володимир Зеленски

"Да победим е наш дълг към човечеството"

Украинският президент Володимир Зеленски поднесе съболезнованията си на близките на цивилните, убити при руските ракетни удари в източния град Славянск вчера, предаде Дарик с позоваване ДПА.

Няма "нито един час без руски убийства и терор", каза Зеленски в традиционното си вечерно видеообръщение.

"Това е държава на злото и тя ще загуби. Да победим е наш дълг към човечеството. И ние ще победим!", заяви украинският президент.

По последни данни на властите 9 цивилни, сред които двегодишно дете, са били убити, а 21 - ранени, съобщи Ройтерс.

Губернаторът на Донецка област Павло Кириленко каза, че в Славянск са паднали седем ракети С-300.

Президентът Зеленски публикува във Фейсбук видео с кадри от разрушенията след вчерашния обстрел срещу града.

Славянск и намиращият се наблизо Краматорск, административният център на контролираната от Киев част от Донецка област, се намират на петдесетина километра от Бахмут.

Русия от месеци се опитва да превземе този украински град, който се превърна в сцена на най-кръвопролитните сражения от началото на войната преди повече от една година.
По оценки на британското военно разузнаване украинските защитници все още удържат западната част от Бахмут, но районът е бил подложен през последните 48 часа на "изключително тежък руски артилерийски обстрел", отбелязва ДПА.

Сподели:

Коментари (0)

Още един американският самолетоносач потегли към Близкия изток

Още един американският самолетоносач потегли към Близкия изток

„Джералд Форд“ от американския боен флот през последните дни беше в базата "Суда" на остров Крит

ЕС утроява средствата за охрана на източните си граници - заради агресивността на Русия

ЕС утроява средствата за охрана на източните си граници - заради агресивността на Русия

"Длъжници сме на регионите по източните граници, те пазят сигурността на Европа"

Исторически прецедент: Мелания Тръмп ще председателства заседание на ООН

Исторически прецедент: Мелания Тръмп ще председателства заседание на ООН

Първата дама на САЩ ще се фокусира върху образованието като възможност за напредък към толерантност и световен мир