27 Август, 2026

Зеленски: Украйна беше тестов полигон за дронове Шахед, Русия помогна на Иран да ги подобри

Снимка: Офис на президента на Украйна

Заплахата, пред която сега е изправен Близкият изток, не се е появила за една нощ - Украйна я видя първа, изтърпя я първа и плати за научените уроци с цивилна кръв, заяви украинският президент пред "Post"

Военната машина на Путин помогна на Иран да подобри дроновете „Шахед“, заяви украинският президент Володимир Зеленски пред „Post“ 

Израел има това, от което се нуждаем [срещу Русия], и ние имаме това, от което се нуждае Израел [срещу Иран], заяви Зеленски пред медията в понеделник.

Украинският президент Володимир Зеленски посочи, че Русия е помогнала на Иран да подобри своите дронове „Шахед“, след като първо е използвала Украйна като тестов полигон за оръжията. Той каза, че същата заплаха, пред която сега са изправени Израел, държавите от Персийския залив и американските сили, е била усъвършенствана чрез години атаки срещу украински цивилни.

„Имахме ужасен опит с тези дронове“, каза Зеленски пред „The Jerusalem Post“ в дистанционно видео интервю в понеделник, описвайки дългогодишния обстрел, пред който е изправена Украйна. „Имахме 350 или 500 ирански дрона, „Шахеди“, всеки ден, всеки ден и нощ.“

Той заяви своето послание: Заплахата, пред която сега е изправен Близкият изток, не се е появила за една нощ. Украйна, каза Зеленски, я видя първа, изтърпя я първа и плати за научените уроци с цивилна кръв.

Превод: Faktor.bg

 

Сподели:
Взривиха руски военен в колата му в Санкт Петеребург

Взривиха руски военен в колата му в Санкт Петеребург

Скоро на мястото на взрива са пристигнали военна полиция и служби за спешна помощ, в района живеят военни

ЕС: Няма признаци Русия да подготвя военно нападение срещу страни от НАТО в близко време

ЕС: Няма признаци Русия да подготвя военно нападение срещу страни от НАТО в близко време

„Това, което виждаме, са тези хибридни, а вече и не толкова хибридни атаки, които продължават – и предполагаме, че ще продължат“,

"Блумбърг": Кремъл подготвя ескалация на агресията в Украйна, още повече удари по Киев

"Блумбърг": Кремъл подготвя ескалация на агресията в Украйна, още повече удари по Киев

"Докато Москва разполага с възможности за ескалация посредством конвенционално въоръжение, включително чрез засилване на ракетните удари, тя няма причини да престъпи ядрения праг",

Коментари (0)